KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15511004
nr 1551 1004
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, "De heliga bergen". Signerad, daterad -59. Olja på duk, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 3 juli 2023
kl 18:23:35
3/7 11:06:10
- Klassiska
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner